VELMA – mööbel sinu mõõdu järgi!

3. dets 2020

Mõte uue köögimööbli soetamisest oli õhus juba mitu aastat, kuni 2020. aasta sügise hakul abikaasa  otsustavalt ütles, et nendeks jõuludeks nüüd teeme ära. Aga kust tellida? Tuli meelde paar tuntumat tootjat, aga need asuvad pealinnas, meie jaoks Eestimaa teises otsas. Soov oli saada selline mööbel, mis sobituks meie köögiga –  uus tehnika (pliit, pesumasin ja külmkapp) oli juba olemas, lisaks aknad mõlemas seinas. Ehk siis – vaja oli mööblit vastavalt meie köögi ja olemasoleva tehnika mõõtudele.

Loe edasi

Kaunid jõulud grill-kiigel

30. nov 2020

Selle aasta talvise lennureisi raha saad investeerida kauakestvasse Sternobergi grill-kiike. Vaata siit, kuidas saad oma jõulud hubaselt ja omapäraselt veeta!

 

Lilleline tugitool

27. nov 2020

Täna jälle ligi 400 koroonahaiget, laps jäi jälle nohusse, klassivenna isa on lähikontaktne, trenni ei saa enam minna, mask ajab mind hingeldama ja teeb prillid uduseks, poliitikud on mõttetud, perearst ei aita mind, mees ei taha midagi kodus teha ja kehakaal muudkui tõuseb.

Loe edasi

Mu laud, mu diivan, mu riiul – mu kodu ootab mind!

20. nov 2020

Tulen tuppa. Välja jäävad tuul, märg, kole ja koroona. Panen kaminasse tule ja tõmban ennast diivanile kägarasse. Padjad külje alla, pleed peale ja aurav teetass käeulatusse.

Minu toa südameks on suur mugav nurgadiivan. Olen temaga väga rahul. Materjal on selline sametine (tegelikult mingi naha ja riide vahepealne). Isegi mu kass võib seal vabalt pikutada, karvad ei jää riide sisse nagu nõelad – see häda oli mu eelmisel diivanil. Ma olen suht mugav inimene ja koristamisele ei taha väga palju aega kulutada, seepärast olen rõõmus, et diivani jalad on piisavalt kõrged ja robot-tolmuimeja ei jää kuhugi ääre alla kinni urisema.

Loe edasi

Klastriga ühines Kase Furniture

09. nov 2020

Kagu-Eesti Puiduklaster laieneb – suvel liitus meiega Viljandimaal tegutsev arendusmeelne ettevõte Kase Furniture. mis toodab mööblit nii tuppa kui õue, lisaks mööblidetaile.

Vaata ettevõtet tutvustavat videot ja tooteid

Kooli ja ettevõtjate ühistöö kannab vilju

15. okt 2020

2. oktoobril said TSENTRIS tunnistuse 17 õppurit, kes lõpetasid puiduvaldkonna esmatasandi juhtide aastase koolitusprogrammi. Tegemist on ainulaadse koolitusega, mille on kokku pannud  Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskus TSENTER ja ettevõtjad Kagu-Eesti puiduklastrist.  Loe pikemalt

 

Kuhu lähed, Eesti mööblitööstus?

1.sept 2020

Raul Kirsimäe ettekanne Kagu-eesti Puiduklastri juubelikonverentsil

Loe edasi

Kagu-Eesti juubelikonverentsi pildid

31. august 2020

 

28. augustil Maanteemuuseumis toimunud Kagu-Eesti Puiduklastri juubelikonverentsi pildid. Loe edasi

Kagu-Eesti puiduklastri juubelil räägitakse mööblitööstuse olevikust ja tulevikust

19. august 2020

Kagu-Eesti puiduklaster kutsub oma 10. tegevusaasta tähistamise puhul kõiki sõpru ja sektori ettevõtjaid külla. 28. augustil toimuval konverentsil teeme ülevaate Eesti mööblisektorist ning oma kogemusi jagavad puiduklastri ettevõtjad.

Loe edasi

Tule Wermosse tööle!

14. august 2020

Wermo otsib seoses tellimuste mahu kasvuga eksport-turgudel uusi töötajaid. Töökohad on Võru tehases.

Loe edasi

Anna tootmisjääkidele uus elu!

10. august 2020

Pehme mööbli tootmisel tekib hulgaliselt mööbliriide jääke. Tükid on erineva suurusega ja erinevate mõõtmetega, kuid väga suure värvi- ja tekstuurivalikuga. Kagu-Eesti Puiduklaster ja Võru Empak kutsuvad kõiki loomingulisi inimesi ja nobenäppe kaasa lööma jääkide vähendamise aktsioonis. Tule võta Võru Empakist kotitäis jääke (tasuta muidugi) ja tee sellest midagi ägedat!

Loe edasi

Kutse esmatasandi juhtide koolitusprogrammi

5. august 2020

Võrumaa Kutsehariduskeskuse puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER ja Kagu-Eesti Puiduklaster kutsuvad taas 1-aastasesse arenguprogrammi  “Esmatasandi juht puidusektoris”. 

Loe edasi

Mööblitootjad on oodatud konverentsile

2. juuli 2020

Kagu-Eesti Puiduklaster tähistab oma kümnendat sünnipäeva. 28. augustil kutsume kõiki sõpru ja sektori ettevõtjaid külla. Kaks Põlvamaa ettevõtet lubavad lahkelt oma tootmisse ja räägivad oma tegemistest. Ettevõttekülastustele järgneval konverentsil kuuleme Swedbank´ i ülevaadet sektori hetkeolukorrast ja edasi saavad sõna ettevõtjad, kes jagavad oma kogemusi kahel teemal:  tootearendus ja tootmistarkvara juurutamine ettevõttes.

28. augustil toimuva ürituse info

Mööbel veebist – lasse.ee

18. juuni 2020

Eestis toodetud riiulid, kummutid, kapid ja voodid on mõne hiirekliki kaugusel. Veendu oma silmaga ja külasta lasse.ee veebipoodi. Sealt leiad soodsaid pakkumisi ja muuhulgas lao lõpumüügi tooteid. Praegu on eriti soodsad

Loe edasi

Uued diivanid ja nurgadiivanid Võru Empakilt

30. mai 2020

Konkurents pehme mööbli turul on tihe – pakkujaid on palju ja raske on leida sobivat. Võru Empak käib ajaga kaasas ja arendab pidevalt uusi tooteid. Loe edasi

Wermo on 7 kuuga disaininud 100 uut toodet

8. mai 2020

Wermo juhi Raul Vene sõnul on neil on turule pakkuda väga ilusaid ja efektseid mööbliesemeid. “Viimase seitsme kuuga oleme disaininud ligikaudu 100 uut toodet ja klientidele ka näidiseid saatnud. Kriis tuli meie firmale väga valel ajal, kuid arendustöid pole me siiski ka praegu seisma pannud.”

Loe edasi

Kevade eripakkumised

30. apr 2020

Selle kevade eri Loe edasi

Kutse puiduklastri koosolekule

29. apr 2020

Ootame huvilisi (eelkõige Võrumaa puidu- ja mööbliettevõtjaid) osalema 5. mail kl 15 – 16.30 toimuval
Kagu-Eesti Puiduklastri veebikoosolekul. Huvi ja osalemissoovi korral helista tel 5302 5373 (Hille)

Päevakava

Aiakiik Kapten Mini

23. apr 2020

Selle kevade uudistoode: grill-kiige väikevend Kapten Mini sobib kenasti ka väiksematesse aedadesse, tuues sinna hubasust ja kiikumisvõlu.

Uudishind värvitud kiigele: 850 €

Tootja: Sternoberg OÜ www.sternoberg.ee

Tel 5558 0624

Mööblitootjad ootavad kriisis riigilt tuge

9. aprill 2020

Kagu-Eesti Puiduklaster ja Võrumaa Arenduskeskus tegid ühispöördumine Vabariigi Valituse poole. Ühispöördumises tegime ettepanekud mööblitootjate toetamiseks kriisiolukorras.

Loe edasi

Eritellimusel toolid ja diivanid

Olukorrast mööblitööstuses: millised on ellujäämismõimalused?

17. märts 2020

Puidu- ja mööblisektor on seni moodustanud ligi neljandiku Kagu-Eesti ettevõtete müügitulust. Milline on aga tulevik, seda ei oska praegu keegi öelda.

Kagu-Eesti puiduklastri juhatuse liikme ja pehmemööbli tootja Võru Empaki juhi Remo Allika sõnul tuleb nende suurim müük poodidest: ”Kui inimesed poes ei käi, siis ei osta nad ka mööblit ja meie käive langeb. Parem pole olukord ka e-kaubanduses: müük on langenud viiekordselt”. Loe edasi

Täispuidust voodi eritellimusel 2 nädalaga!

16. märts 2020

Poes on 100 erinevat voodit, aga sellist, mis sulle vaja, ei ole. Kas on tuttav tunne?
Ami Treipuit on Võrus asuv väikefirma, kust saad tellida klassikalisi, kvaliteetseid täispuidust voodeid. Viimistlusvõimalusi on palju – vali ise sobiv peits ja lakk. Hind oleneb mõõtudest ja viimistlusmaterjalidest.

Loe edasi

Puidu soojus sinu vannitoas

13. märts 2020

Kagu-Eesti puiduklastriga liitus puidust vannide tootja Khis. Otepää vallas valmistatud põneva disainiga puidust vannid on endale uue kodu leidnud Vastseliinast Jamaikani. Loe edasi

Ukraina – kvaliteetne mööbel ja tugev liit

3. märts 2020

Eesti mööblitootjad külastasid veebruari lõpus Kagu-Eesti puiduklastri eestvedamisel Kiievi innovatsiooni- ja mööblimessi, kohtusid Ukraina Mööblitootjate Liidu esindajate ja ettevõtjatega ning tegid külastuse kohalikku tehasesse Woodwerk.

Loe edasi

Tee ostud otse tootja e-poest!

12. veebr  2020

Lasva Liimpuidu AS müüb oma toodangut veebipoes www.lasse.ee

Lisaks erinevatele sooduspakkumistele on veebruaris kõik voodid -20%!

Osale veebruarikuus puiduklastri Facebooki lehe mängus ja võida 50€ lasse.ee veebipoe kinkekaart!

 

Puiduvaldkonna esmatasandi juhtide koolitusprogramm jätkub

9. jaan 2020

Algas Võrumaa Kutsehariduskeskuse puidu- ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER puiduvaldkonna töötajate arenguprogrammi teine osa – töö korraldamine puiduettevõttes.

On väga rõõmustav, et programmi jätkasid kõik, kes läbisid programmi 1. osa „Inimeste juhtimine puiduettevõttes“. Koolitusgrupis on 20 õppurit 11 erinevast Lõuna-Eesti ettevõttest.

Loe edasi

Kagu-Eesti Puiduklastri avatud koosolek 10. dets

20. nov 2019

Kutsume kõiki huvilisi Kagu-Eesti Puiduklastri avatud koosolekule 10. dets kl 17 – 20 Ala-Rõuge külalistemajja.

Teeme kokkuvõtte klastri tegemistest ja räägime tulevikuplaanidest. Osavõtuks on vajalik eelregistreerimine kuni 5. dets aadressil info@puiduklaster.ee

Loe edasi

Eesti mööblitootjad ja Türgi ettevõtjad kaardistasid ühishuvisid

18. okt 2019

Kagu-Eesti Puiduklastri ettevõtjad ja Võrumaa KHK kompetentsikeskuse TSENTER töötajad külastasid 13. ja 14. oktoobril Türgi suurimat puidutööstuse masinate ja mööblifurnituuri messi WoodTech Istanbulis. Visiidi käigus tutvuti Fatih Kiral Mobilya tehasega ning räägiti mööblitootmise väljakutsetest Eestis ja Türgis.

Loe edasi

Programm puiduvaldkonna esmatasandi juhtidele

6. sept 2019

Puiduvaldkonna töötajad on oodatud arenguprogrammi! Septembrist 2019 kuni juuni 2020 toimuv programm koosneb 4-st osast: 1) inimeste juhtimine, 2) töökorraldus, 3) tehnoloogiavaldkonna teemad, 4) õppereis Läti ja Leedu puiduettevõtetesse. Kohtade arv on piiratud, registreerimine kuni 15.september 2019.
Vaata lähemalt ja registreeru koolitusele

Puiduklastri ettevõtted osalevad ID Helsinki messil

3. sept 2019

6 Kagu-Eesti Puiduklastri ettevõtet osalevad 9. ja 10. septembril Soome projektmööbli messil ID Helsinki 2019. Esindatud on ettevõtted: Wermo; Võru Empak,Velma Mööbel, VIP-Mööbel, Softest ja Loov Interjöör.

Kõik huvilised on oodatud meie stendi nr 010 ja 021! Vaata puiduklastri veebitutvustust!

 

Mööbel, mis ei karda vihma ega tormi

18. juuni 2019

Pingid, lauad, prügiurnid, rattahoidjad ja pinksilauad õue – värske puiduklastri liige Deconord Võrumaalt Parksepast on spetsialiseerunud just välimööbli valmistamisele. Nende tootevalikuga saab tutvuda ja tellimusi esitada kodulehe www.deconord.eu kaudu.

Loe edasi

Velma uus köögimööbli salong Tartus

14. mai 2019

Tuled pimedasse ruumi, vajutad käega seinale (ups!), süttib tuli ja nähtavale ilmub kaunis köögimööbel. Nõjatud käega – avaneb külmkapi uks, vajutad näpuga – avaneb riiul, toksad jalaga – avaneb prügikast. Kas oled sattunud kosmoselaeva? Ei, see on Velma uus köögimööbli müügisalong Tartus Raatuse tn 18.

Loe edasi

Klaster ootab avatud koosolekule

3. mai 2019

Ootame kõiki huvilisi Kagu-Eesti Puiduklastri avatud koosolekule 13. mail kl 15 TSENTRIS

Päevakorras:

  • Tööturu ülevaade Võrumaal 2019 I kv – Ene Kerge, Töötukassa Loe edasi
Sisustuskoda eritellimustööd

Kagu-Eesti Puiduklaster laieneb

10. apr 2019

Ühised messikülastused, ettevõtetes käigud, arendusprojektid ja igakuised kogunemised on üks osa Kagu-Eesti Puiduklastri tegemistest. Mööblit, saunu ja saunasisustust, laste mängumaju ja kiikesid tootvad ettevõtted näevad klastris pigem koostöövõimalust, mitte konkurentsi.

Loe edasi

Klastriga liitus põnevat disaini pakkuv uus tegija

9. apr 2019

Kagu-Eesti Puiduklastriga liitus hiljuti loodud, kuid juba väga põnevaid lahendusi pakkunud väikeettevõte Kavval Reppän OÜ.

Loe edasi

Puiduklastri avatud koosolek 8. aprillil

01. aprill 2019

Kagu-Eesti Puiduklastri avatud koosolek toimub 8. aprillil kl 15 TSENTRIS.

Kl 15-16 koosoleku teema on Elektrooniline dokumendihaldus, e-arved.  Teenuseid tutvustab Telema müügijuht Kalle Kuuspalu. Oodatud on ettevõtete juhid, raamatupidajad jt.

Loe edasi

Abi restaureerimisel

26. märts 2019

Saage tuttavaks: Kagu-Eesti Puiduklastri uusim liige on Restaureerimismeister OÜ. Nagu nimigi ütleb, tegeleb firma uste ja akende restaureerimisega ning valmistab koopiaid muinsuskaitse all olevatele objektidele.

Loe edasi

Kagu-Eesti Puiduklaster kutsub avatud koosolekule

27. veebr 2019

Meilt on palju küsitud – kes ja kuidas saab Kagu-Eesti Puiduklastriga liituda. Kutsume kõiki huvilisi taas meie avatud koosolekule, mis toimub 11. märtsil kl 15 TSENTRIS. Seal saab näha-kuulda, millega me tegelema ja miks võiks klastrisse kuuluda. Loe edasi

Venemaa ettevõtete ja messi Russian Industrialist külastus

11. okt 2018

28.- 30. novembril toimuva visiidi käigus toimub ettevõtete ja messi Russian Industrialist külastus. Plaanis on külastada peamiselt Leningradi oblasti ettevõtteid, sh vineeri- ja poroloonitootjat (läbirääkimised käivad).

Loe edasi

Kutse Kagu-Eesti Puiduklastri avatud koosolekule

11. okt 2018

22. oktoobri avatud koosolekule on oodatud kõik puidu- ja mööblivaldkonna ettevõtjad. Koosolekul tutvustab Rainer Kuutma Valgamaa Kutseõppekeskuse puiduvaldkonna õppimisvõimalusi ning SmartLog projekti.

Loe edasi

Ronja, Mia ja Linda

1.august 2018

Võru Empaki tootevalikusse lisandus 3 uut diivanit: Ronja, Mia ja Linda. Diivani all on pesukast, diivani tagakülg on viimistletud ja seda saab paigutada keset tuba. Diivanvoodi nurk on monteeritav mõlemapoolseks.

Loe edasi

Kagu-Eesti Puiduklastri avatud koosolek

26. juuli 2018
Kagu-Eesti Puiduklaster kutsub kõiki Lõuna-Eesti mööblitootjaid 6. augustil kl 15 TSENTRIS toimuvale puiduklastri avatud koosolekule. Ootame kõiki, kes soovivad klastriga liituda või Kagu-Eesti Puiduklastri tegemiste kohta infot saada. Koosolekul räägime KIK-i ressursitõhususe meetmest ja puiduklastri tulevikuplaanidest.

Loe edasi

Võrumaal tehtud mööblit saab osta otse tootja e-poest

11. juuni 2018

Lasva küla serval asub kohalik suurim tööandja – Lasva Liimpuidu AS. 1994. aastal liimpuitplaadi ja hiljem mööblidetailide tootmisega alustanud ettevõtte tootevalikusse lisandus 2012. aastal täispuidust mööbel.

Lasva Liimpuidu poolt toodetud mööblit pakub Lasse mööblipood (www.lasse.ee), kust leiab laias valikus, põhiliselt männist valmistatud kvaliteetset mööblit elu- ja magamistuppa. Poest leiab näiteks esikusse sobivaid mahukaid kummuteid ning nendega kokkusobivaid peegleid, töötubadesse pakutakse kirjutuslaudu ja raamaturiiuleid. Poest leiab soodushinnaga tooteid, mis on kohe laos olemas ja mööblivalik täieneb pidevalt.

Loe edasi

Scanwood Dresser Orion

Osta uue näoga kummut otse tootja e-poest!

10. mai 2018

Scanwood pakub uut nägusat kummutit Orion. Täispuidust kummut on värvitud veebaasil UV-kindla värviga, mis tagab kummutile pika eluea, hoiab ära pleekumise ja oksakohtade kollakaks muutumise.

Kummuteid saab osta otse tootja e-poest ja transpordi eest raha ei küsita.

Kummuti Orion kirjeldus ja pildid

Havvej – uus elegantne tootesari

27. apr 2018

Wermo esitles Kölni mööblimessil esmakordselt uut elegantset tootesarja Havvej. Tänaseks on sari müügil Londoni nooblites salongides ja saadaval ka Eestis.

Pildil olev Havvej madal kapp on ehteks igale söögi-  või elutoale.

Loe edasi

Peeter või Bella, Nete või Ella?

12. apr 2018

Selliseid nimesid kannavad Kapa Puidu valmistatud populaarsemad mängumajad lastele. Nüüd, kevade hakul, on Kääpa külas asuvatel meistritel käed-jalad tööd täis, sest huvi laste mängumajade ja muu õuemööbli vastu on suur.

«Klientide lemmikuks on kujunenud mänguväljak Bella. Komplekti kuuluvad mängumaja, liivakast, liuväli ja ühe- või kahekohaline kiik,» tutvustab firma juht Arno Kirsimägi. Soovija võib osta ka ainult maja ning jätta liivakasti, liumäe ja kiige tellimata.

Loe edasi

Puiduklaster aitab noortel luua oma unistuste töökohta

4. aprill 2018
TSENTER ja Kagu-Eesti Puiduklaster kutsuvad Võrumaa noori osalema „Tuleviku töökohtade programmis“.
Noortel on võimalus kujundada oma unistuste töökoht juba tegutsevas puiduvaldkonna ettevõttes või käivitada ise uus ärisuund.

Loe edasi

Kagu-Eesti Puiduklaster kutsub avatud koosolekule

26. märts 2018

Kagu-Eesti Puiduklaster, TSENTER ja Töötukassa ootavad kõiki ettevõtjaid 9. aprillil kl 15 Väimelasse kompetentsikeskusesse TSENTER, kus Töötukassa esindajad räägivad nende poolt pakutavatest võimalustest ettevõtjatele.  Peale seda anname ülevaate Kagu-Eesti Puiduklastri tegevustest ja ootame huvilisi puiduklastriga liituma.

Loe edasi

Kiikumine teeb tuju heaks

22. märts 2018

Oled Sa kunagi näinud, et kiigelt lahkuks kurb inimene? Tõenäoliselt mitte. On teaduslikult tõestatud, et kiikumine parandab meeleolu ja vähendab stressi.

Kääpa külas asuv Sternoberg OÜ toodab ainulaadset grill-kiiku Kapteni Grill, millel saab end justkui lainetel kiigutades ja mõnusat jooki nautides sõpradega aega parajaks teha sel ajal, kui liha grillil küpseb.

Loe edasi

Kraana toob valmis maja õuele

14. märts 2018

Iga maakodu ja miks mitte ka linnamaja lahutamatuks osaks peaks olema üks korralik saun. Põlvamaal Sõreste külas tegutseb Loretta Mööbel OÜ. See on ligi 20-aastase kogemusega puiduettevõte, mille põhitööks on saunade disainimine, tootmine ja müük. Lisaks teeb ettevõte ka muid ehitisi – palkmaju, moodul- ja elementmaju ning eritellimustöid.

Loe edasi

SolidWorksi koolitused puiduettevõtete töötajatele

16. veebr 2018

Kagu-Eesti Puiduklaster korraldab SolidWorksi koolitused puiduettevõtete töötajatele. Pakkuda on mõned vabad kohad.

Koolitus toimub Võrumaa Kutsehariduskeskuse Tehnomajas (Pärna tee 22, Väimela) ja õpetaja on Lauri Tasso.

Loe edasi

Rõõmus Guido Mööbel Ilmatsalu lasteaias

8. veebr 2018

Kui õues on ilm pilvine, siis Ilmatsalu lasteaias on ikka päike olemas. Lisaks laste kilgetele toob lasteaeda päikese Guido Mööbli poolt valmistatud rõõmsavärviline ja praktiline mööbel. Lastel on oma miniköök, kus valmivad maitsvad road ja lauad, mida saab omavahel sobitada. Seina sisse on peidetud riiulid, mis uneajal vooditeks muutuvad ning kuusk, mis on tegelikult raamaturiiul ja veel sein, kus puhkavad väsimust ja kuivavad natuke liiga märjaks muutunud jalanõud.

Vaata Guido Mööbli pildigaleriid Ilmatsalu lasteaias

 

 

Diivan kui elutoa süda

23. jaanuar 2018

Võru Empak pildistas oma uuemaid diivanite, nurgadiivanite ja tugitoolide mudeleid. Võru Empaki juhi Remo Allika sõnul iseloomustab uusi diivaneid eelkõige funktsionaalsus ja kasutus mugavus. Loe edasi

Wermo tutvustab Kölni messil Eesti tippdisaini

11. jaan 2018

Wermo esitleb 15. jaanuaril algaval Kölni messil väärika välimusega tammepuidust mööblisarja Säre. Säre disainer on Marti Pärna ja mööblisari sobib suurepäraselt modernsesse interjööri.

Loe edasi

Vastavatud e-pood ootab külla

27. nov 2017

Lasva Liimpuidu avas oma toodete müügiks väikese e-poe Lasse.ee

Valikus on hulk laudu, riiuleid, kappe, pinke ja kummuteid, samuti leiab poest soodushinnaga tooteid, mis kohe laos olemas. Mööblivalik täieneb pidevalt. Lasse.ee ootab külla vaatama ja ostma.

Lotte mänguasjakastid on toredad ja praktilised

15. nov 2017

Võru Empak alustas Lotte mänguasjakastide tootmist. Kasevineerist tehtud ja rõõmsavärviliste piltidega mahutid kaaluvad 4,5 kg ja on kergesti ülestikku ladustatavad. Sobivad nii koju kui ka lasteasutustesse.

Mõõdud: 35×38 cm, kõrgus 40 cm,

valikus on ratastega ja ilma ratasteta erinevate piltide ja värvilahendustega kaste.

Vali endale sobiv Lotte mänguasjakast!

 

Toode on välja töötatud projekti „Kagu-Eesti Puiduklastri ekspordisuutlikkuse kasv läbi tootearenduse“  raames. Projekti rahastatakse läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu fondi vahenditest.

Loe projekti kohta

 

Jõulukink väikesele meistrimehele

7. november 2017

Kagu-Eesti Puiduklastri uus toetajaliige Tooltech OÜ müüb abrasiivmaterjale ja tarvikuid puidu, metalli, plastiku ja muu materjali töötlemiseks.

Selle kuu sooduspakkumine nende kodulehel on puunikerduskomplekt. Tegemist on kahe Rootsi kõige tuntuma rahvusliku sümboli koos esitatava komplektiga kuhu kuuluvad: Morakniv AB puunikerdusnuga №120 ja punase puuhobuse (Dala horse) toorik.

Loe edasi

Sauna!

2. okt 2017

Kagu-Eesti Puiduklaster sai uue liikme – Genetrade Wood Baltic OÜ, mis pakub kaubamärgi sauna.ee nime all erinevaid võimalusi leili- ja eesruumide sisustamiseks ning renoveerimiseks. Siit leiad kvaliteetsest puidust valmistatud voodri- ja lavalaudu, lavamooduleid ja tarvikuid. Firma omab tootmistsehhi Põlvas ja pakub tööd 12 inimesele.

Head sisustamist ja hüva leili!

Põlvamaa ajaleht Koit kajastas 30.septembril Genetrade Wood Baltic´u tegemisi.

Innovatsioon kööki!

5. sept 2017

ABK InnoVent (Holland) on välja arendanud ainulaadse gaasipliitide ja induktsioonpliitide tootesarja nimega “i-Cooking”. Tootesari erineb tavalisest integreeritavast pliidiplaadist selle poolest, et tööpind jääb gaasipõletite ja induktsioonplaatide vahel nähtavale.

“I-cooking” tehnoloogiat võib leida ka Sisuko eritellimusena valminud köögimööblist. Induktsioonplaadid saab tööpinnaga ühte tasapinda süvistada. Loe edasi

Soodushinnaga mööbel Wermolt

18. august 2017

Mis on ühist Monacol, Oceanil ja Fun´il? Need kõik on Wermo mööbli tooteseeriad ja kõik see on kooli alguseni 20% soodsama hinnaga.

Wermo tehasepood Võrus, Vabaduse 2A, ootab külastama. Infot saab telefonil 786 8117 või 53 06 9003

Wermo edasimüüjad leiad siit

Puiduettevõtete ekspordipäev

4. august 2017

Kagu-Eesti Puiduklaster ja TSENTER kutsuvad kõiki puidu- ja mööblivaldkonna ettevõtjaid

PUIDUETTEVÕTETE EKSPORDIPÄEVALE

31. augustil Põlvamaale Taevaskoja metsade vahele

Loe edasi siit

 

Raadiomängu auhinnad

7. juuli 2017

Alates 10. juulist loositakse raadiomängus välja hulk ägedaid auhindu:

10. ja 11. juulil – Lai taburet Ints Lasva Liimpuidult, 2 tk

12. ja 13. juulil – Piltmõistatusega lastepingid

Loe edasi

Kagu-Eesti mööbel vallutab Kesk-Eesti raadioeetri!

1. juuli 2017

Juulikuus saab Kesk-Eesti Tre raadios tööpäeviti kell 9.20 toimuvas raadiomängus võita puiduklasti tootjate mööblit. Auhinnad on väärikad, ilusad ja praktilised.

Esimesel nädalal lähevad loosi:

3.-5. juulini 3 rõõmsavärvilist lastetooli Guido Mööblilt

6. juulil Kapa Puidu lastetool

7. juulil Kapa Puidu lastepink

Loe edasi

Sisuko avas disainikaubamaja

20. juuni 2017

2017. aasta maikuus täitus Sisukol 10. tegevusaasta. Aastate jooksul  on tehtud koostööd mainekate disainerite ja sisekujundajatega ning  töö tulemusel loodi Sisuko Disainikaubamaja.

Kaubamajast leiab eksklussiivset Skandinaavia disaini ja Sisuko kaubamärki kandvaid tooteid.

Sisuko Disainikaubamaja asub aadressil www.sisuko.eu

 

Võru Empak pakub naturaalnahast diivaneid

30. mai 2017

Võrus juba kolmandat aastakümmet tegutsev pehme mööbli tootmise ja ehitusmaterjalide müügiga tegelev ettevõte Võru Empak AS on pikka aega olnud Creditinfo poolt tunnustatud kõrge reitinguga „Edukas Eesti Ettevõte“ – käive on viimastel aastatel olnud stabiilselt 2-3 miljonit eurot ning kasum tõusujoones.

Võru Empak eristub konkurentidest selle poolest, et nahkdiivanite tootmisel kasutatakse naturaalnahka – mitte kunst-, ega keemilist nahka nagu Eestis tavaliselt. Ka puitosade puhul kasutatakse jätkuvalt kasevineeri, mis on kvaliteetsem, vastupidavam ja usaldusväärsem kui mööbli- ja saepuruplaat.

Kagu-Eesti Puiduklaster oma Facebooki lehel auhinnamängu ja üheks tarbijate lemmikuks valiti nahast nurgadiivanvoodi Sofia

Loe edasi

Rahvusromantiline pehme mööbel Võru Empakist

2. mai 2017

Lemmikdiivan või tumba ei pea tingimata olema ühevärviline või lillemustriline. EV100 on tulekul ja sel puhul võiks vaadata Eesti rahvarõiva mustriga pehme mööbli poole.  Võru Empak pakub rahvariide-triibulist pehmet mööblit Viru-Nigula, Kihnu, Muhu, Äksi, Viljandi ja Pärnu mustritega.

Loe edasi

Loretta Mööbel esitles Maamessil soojustatud sauna

25. apr 2017

Maamessil äratas huvi Loretta Mööbli soojustatud saun. 20-ruutmeetrises avara eesruumiga saunas on võimalik ka aastaringselt elada, sest elekter, vesi ja kanalisatsioon on olemas  ning tuleb lihtsalt torud ja juhtmed väliste trasside ja
elektrivõrguga ühendada. Sauna orienteeruv maksumus jääb 25 000 euro kanti.

Loe edasi

Kagu-Eesti mööblitootjad annavad Maamessil kogupaugu

13. aprill 2017

Postimehe lisa Maa Elu kirjutab puiduklastri Maamessile minekust nii: “Kuigi klastri peamine eesmärk on avada oma liikmesfirmade jaoks eksportturgude uksed ja seal kanda kinnitada, valmistutakse praegu hoolega Maamessiks, et selle külastajatele enda mitmekesist ja omanäolist toodangut tutvustada.”

Loe artiklit siit

Puiduklaster läheb Maamessile

11. aprill 2017
Ootame 20.- 22. aprillini Tartusse Maamessile vaatama, millist ägedat mööblit pakume – õue ja tuppa.

  • Wermo pakub 10 töökohta ja korraldab pildimängu.
  • Messile viidud mööbli müüme maha messihindadega.
  • Kõigi messikülastajate vahel loosime välja Kapa Puidu tehtud pingi, mida saab panna kolme erinevasse asendisse ja mille maalis kauniks kunstnik Elise Nigul.  Telli pink siit

Loe edasi

Kummutid ja kastid Scanwoodist!

27. märts 2017

Puiduklastri uus liige Scanwood toodab täispuidust mööblit. valikus on erineva viimistlusega kummutid ja kaanega kastid.

Scanwood paneb Facebooki mängu kaanega kasti, kuhu on mõnus panna mänguasju või jalanõusid või kasutada sauna eesruumis panipaigana.
Marta kaanega kaste on mõõtmetega 50cm, 70cm (kampaanias), 89cm ja 128cm.

Kampaania ajal saab mööblikeskuse lehelt soetada 70 cm laiusega kasti 20% odavamalt

Vaata lisaks ägedaid kummuteid https://puiduklaster.ee/tootjad/scanwood/

 

Puiduklastri reklaamstendi ideekavandi konkurss

15. märts 2017

Kagu-Eesti Puiduklaster kuulutab välja konkursi reklaamstendi ideekavandi leidmiseks

Reklaamstend on mõeldud Kagu-Eesti Puiduklastri tutvustamiseks messidel ja üritustel ning SPARK Demokeskuses. Loe edasi

Diivanid tehasepoest

2. märts 2017

Kas teadsite, et Võru äärelinnas on Ensoformi kauplus-salong, kust saate osta kõrvalruumis tehtud diivaneid, tugitoole ja tumbasid? Tehke üks regionaalpoliitiline samm ja ostke Kagu-Eesti mööblit!

Ensoformi kauplus asub Pikk tn 6b.

Facebookis toimuvas mängus loositakse 17. märtsil välja pildil olev tumba. Loe edasi

Mööbliettevõtted otsivad töökaid käsi

16. veebr 2017

Mitmed puiduklastri ettevõtted otsivad asjalikke tööinimesi. Kui sul on soov ja tahtmine teha ägedat mööblit, siis kirjuta julgelt info@puiduklaster.ee

Siin on kuulutus, kus Wermo otsib tootmistöölist (pildil on Wermos tehtud kapp).

Puiduvaldkonnas tasub töötada ka tulevikus, sest töökohti tuleb järjest juurde. Vaata täpsemalt ERR-i portaalist

Nahk, tammepuit ja Eesti disain

8. veebr 2017

Sisuko valmistatud võimas tammepuidust laud ja nahast kattega elegantsed toolid ehivad Conectra boksi Stockholmi mööblimessil. Sisuko kaubamärgi tooted valmivad koostöös disainerite ja sisearhitektidega, pakutakse interjööri terviklahendusi ning tellijale mugavat objekti järelhooldust.

Kaunid nahkdiivanid missioonitundega Võru Empakilt

19. jaanuar 2017

Võru Empak eristub teiste tööandjate hulgast sellega, et annab tööd vähenenud töövõimega inimestele ja loob neile spetsiaalselt kohandatud töökohad. Samuti on Võru Empaki juht Remo Allikas nõus jagama oma positiivseid kogemusi teiste tööandjatega. Tagasihoidlik mees ise ennast ei kiida, seda teevad teised. Töötukassa Võrumaa osakond valis Võru Empaki aasta tööandjaks.

Loe edasi

10 mööblitrendi

20. dets. 2016

Vaata, millised on 2016. aasta mööblitrendid ja leia trendikate seast oma lemmik.

Loe edasi

Multifunktsionaalne mööbel on trend

19. dets. 2016

Tahaks, et sülearvutit ei peaks süles hoidma, et oleks parajal kõrgusel pind kohvitassile, et jalgu oleks mugav toetada. Praktiline vajadus sundis Valter Sirget Sisustuskojast välja mõtlema sellist lauakomplekti, mis poleks mitte ainult praktiline, vaid ka põneva disainiga ning vastupidav.

Loe edasi

Koosolekulaud

Kahe näoga koosolekulaud

16. dets. 2016

Sisustuskoda on disaininud põneva ja praktilise 2in1 laua, mida saab kasutada nii koosolekul kui koosviibimisel.

Koosolekuasendis laual saab puldist keskonsooli laua sisse lasta ja nähtavale tulevad pistikupesad arvutite laadimiseks, samuti kohad interneti ja dataprojektori pistikutele.

Koosviibimisversioonil on kesk-konsool ülemises asendis ja lauda on mugav kasutada näiteks sünnipäevade pidamiseks või jooniste vaatamiseks.

Loe edasi

Istu sama mugavalt kui vanal heal tigudiivanil

7. dets. 2016

Muuda oma jõulud veelgi hubasemaks ja mugavamaks ning vali istumiseks Võru Empaki uus pocket-vedrustusega diivan. Istmes on kasutatud sik-sak vedrustust, istmepatjades pocket-vedrustust ja porolooni (padjad on konkreetsed, kuid siiski mõnusalt pehmed), istme ja seljatoe patjade sisuks on poroloon, mis on kaetud pehme vatiiniga.

Karkass on valmistatud oksavabast kuivast kodumaisest okaspuidust, lisaks on kasutatud kasevineeri ja puitkiudplaati. Diivani tagakülg on viimistletud, saab paigutada keset tuba. Otse loomulikult saad valida sobiva kanga ja jalgade värvi. Loe täpsemalt siit

Uued toolid Sisuko meistritelt

24. okt. 2016

Sisustuskoda OÜ pakub põneva disainiga toole. Sisuko disaintoodetes on kokku viidud elegantne disain ning kvaliteetsed materjalid. Pildil olev Gerda tool on valmistatud tammepuidust, kasutatud on naturaalset nahka ja metallist lisadetaile. Vaata lisainfot siit

Tünni kümblema!

Puiduklastri tootevalikuga saab sisustada kogu elamise, õue või büroo. Loretta Mööbel täitis veel ühe tühiku ja tõi tootevalikusse kümblustünni. Kaheksale inimesele mõeldud tünn on kuusepuidust. Lisavastupidavuse tagavad põletatud pinnad, komplektis on roostevabast terasest ahi, 2 m korsten, tünnivitsad, ahju kaitsevõre, trepp, pingid ja vee äravoolutrapp.

Naudi sumedaid ja tähiseid suvelõpuõhtuid kaelani soojas vees!

Loe toote infot siit

Sooduspakkumised

Augustikuus saad Wermo Monaco ja Ocean sarja tooted kätte 20% odavamalt!
Vaata poode: www.wermo.ee/edasimuujad

 

Wermo kirjutuslaud

Vali lemmikpilt ja võida FUN kirjutuslaud!

Kagu-Eesti Puiduklastri Facebooki lehelt leiad 11 fotograaf Grethe Rõõmu ja stilist Kadri Kangro tehtud fotot. Milline neist piltidest kutsub kõige rohkem mööblit ostma?

Vali välja oma lemmikpilt, osale meie Facebooki mängus ning võida äge valge retrostiilis FUN kirjutuslaud Wermolt ja Eesti metsapuust tahiga Wiera küünalde kollektsioon “Wood series”.
1. Pane lemmikpildile „like“
2. Lisa leht meeldivaks
3. Jaga postitust
Loosimine toimub 1. augustil kl 12.

1. augustil selgus pildimängu võitja – selleks sai ülekaalukalt Sisustuskoja disainmööblit tutvustav pilt, mis võeti üles Võrumaa looduse ja lehmade keskel. Aitäh kõigile, kes arvamust avaldasid!

Sisustuskoda tooted

Puiduklastri fotosessioon

Kagu-Eesti Puiduklastri fotosesioon on õnnelikult lõppenud. Fotograaf Grethe Rõõm kirjutab oma blogis:

„Ma olen lummatud sellest, KUI südamega me kandis oma tööd tehakse. See paistab välja siis, kui lauda paika sättides käega justkui möödaminnes üle lauaserva tõmmatakse. Justkui pai tehes. Seda ma muidugi ei tea, kuidas saada kõik need tooted oma peast nüüd välja. Sest iga pildistamisega tekkis tunne, et mul on täpselt sellist lauda vaja! Ja lastetuppa sellist mööblit! Ja õue just seda aiamööblit! Õnneks ei tekkinud see tunne ainult mul.“

Aitäh, fotograaf Grethe Rõõm ja stilist Kadri Kangro! Kagunurga meeste sooja südamega tehtud mööbel sai sooja südamega tehtud piltidele. Selliseid ägedaid pilte tavalistest mööblikataloogidest ei leia!

Kagu-Eesti Puiduklastri Fotosessioon ja kodulehe arendus toimus Euroopa Liidu rahastuse toel, loe täpsemalt siit

Euroopa Liidu toetusel valmistatud infomaterjal:

Eesti k voldik 12-2015

Ingl k voldik 09-2016