10 mööblitrendi

20. detsember 2016

20. dets. 2016

Vaata, millised on 2016. aasta mööblitrendid ja leia trendikate seast oma lemmik.

  1. „Roheline“ mööbel

„Roheline mööbel“ on alati olnud kättesaadav, kuid viimasel ajal on see läinud eriti populaarseks. Süvenevad keskkonnaprobleemid on tõstnud ostjate nõudlust rohelise mööbli järele. Ka tootjad on üle minemas järjest enam rohelistele ressurssidele ja tootmisviisidele.

 

Roheline mitte ainult värvilt. Wermo mööblil on FSC sertifikaat , mis tõendab sertifitseeritud puitmaterjali kasutamist kogu tarneahela jooksul.

  1. Väiksemate mõõtmetega mööbel

Tänapäeva väiksemates kodudes tundub suur ja raske mööbel kohatu. Väiksemale mööblile üleminek käib käsikäes eelistusega, et mööblil on vähem ornamente ning on kaasaegsem.

 

Väikeste inimeste väike mööbel on eriti praktiline, kui teda saab vajadusel kappi peita. Pildil on Guido Mööbli lahendused paremaks ruumikasutuseks.

  1. Multifunktsionaalne mööbel

Multifunktsionaalne mööbel ei ole uus mõiste, kuid on tulnud järjest enam päevakorda seoses väikeste eluruumidega. Seega vajatakse rohkem mööblit, mis täidab mitut funktsiooni.

Lasva Liimpuidu riiuleid saab kasutada ka näiteks vaheseinana. Estopuidu nari viib unemaale või mereröövlitega seiklema.

 

  1. Tehnoloogial põhinev mööblidisain

Modernne tehnoloogia mõjutab mööblidisaini. Näiteks võib öökapile lisada väljatõmmatavad riiulid, pistikupesa ja USB pordi sülearvuti või telefoni laadimiseks.

Koosolekulaud, mis peidab endas rohkelt tehnilisi võimalusi ja diivanilaud, mis on valmistatud tehnoloogiliselt põnevast materjalist. Mõlemad Sisustuskoja disainitud lauad on multifuktsionaalsed.

  1. Vintage mööbel

Vintage mööbli populaarsus on hüppeliselt kasvanud, mis on ühelt poolt seotud nostalgiaga ja teiselt poolt „rohelise“ mööbliga.

Vintagemööbliks nimetatakse neid mööbliesemeid, mille vanus jääb 20 ja 100 aasta vahele – veel mitte antiik, aga mitte ka enam kaasaegne. Retrohõnguline riiul Sirjelt ja magamistuba Ami Treipuidult.

  1. Rahvusvahelise disainiga mööbel

Moodi läheb nn maailma toomine kodudesse. See tähendab mööbli, sealhulgas ka möödunud ajastute mööbli toomist teistest piirkondadest.

Italiano? No, Design Estone. Praktika on näidanud, et Sternobergi grill-kiik on populaarne nii kuumavereliste lõunaeurooplaste kui külmavereliste põhjaeurooplaste seas.

  1. Kasvav vajadus välimööbli järele

Rõdud ja terrassid on väga ihaldusväärsed ning seega välimööbli disaini ja kvaliteeti on viimasel ajal jõudsalt arendatud. Seega on olemas ka mööblit, mida saab kasutada nii väljas kui ka sees.

VIP-Mööbli laua ja toolide komplekt sobib nii presidendi lossi aeda kui ka taluaeda. Kapa Puidu lastemaja on iga põngerja unistus.

  1. Eritellimusmööbel

Vastavalt kliendi soovidele kohandatud mööbel on saavutamas järjest enam populaarsust. Seega järjest enam tootjaid on hakanud arvestama oma klientide individuaalsete vajadustega.

Vastavalt kliendi soovile – kvaliteetne Sisuko disainmööbel Sisustuskojast või massiivsest palgist Palkmööbli komplekt, mida naabril ealeski pole.

  1. Eriliste omadustega madratsid

Huvi eriliste voodite vastu sai alguse vesivoodist, millest alates on see valdkond kasvanud ja arenenud. Seega eriliste omadustega madratsid moodustavad olulise osa magamistoa mööbli turust.

 

Kui vesivoodit pole, siis lase tünn vett täis ja mõnule Loretta Mööbli kümblustünnis, kuid lausa magama ei maksa seal jääda. Magada on mõnus Estopuidu valmistatud voodis, kuhu on ostetud meelepärane madrats.

  1. Nahkmööbel

Nahkmööbel on taas leidnud populaarsuse, sest tänapäeval on sellega võimalik katta väga erineva kujuga mööblit ning see on värviline. Samuti nahk kestab kauem kui kangas ning seda on kergem hooldada.

Kodumaine nahkmööbel Kagu-Eesti Puiduklastrist – Võru Empaki (vasakul) ja Ensoformi pilkupüüdvad ja praktilised sohvad.

 

Algallikas: Top 10 Furniture Trends, A. Abbas, 2016. Tõlkis Merle Tsirk, TSENTER, www.tsenter.ee

http://furniture.about.com/od/buyingfurniture/tp/dec_trends.htm

Fotod: Grethe Rõõm, Estopuit, Võru Empak, Ensoform.

Piltide valik ja kommentaarid: Hille Lillemägi, Kagu-Eesti Puiduklaster