Kagu-Eesti Puiduklaster laieneb

9. aprill 2019

Sisustuskoda eritellimustööd

10. apr 2019

Ühised messikülastused, ettevõtetes käigud, arendusprojektid ja igakuised kogunemised on üks osa Kagu-Eesti Puiduklastri tegemistest. Mööblit, saunu ja saunasisustust, laste mängumaju ja kiikesid tootvad ettevõtted näevad klastris pigem koostöövõimalust, mitte konkurentsi.

Sel aastal on Kagu-Eesti Puiduklastril plaanis minna oma stendiga sisustusmessile ID Helsinki, samuti külastada masinate messi Istanbulis. Käimas on rahvusvaheline projekt, kus koostöös Võrumaa KHK kompetentsikeskusega TSENTER töötatakse välja uut õppekava.  Eelmisel aastal lõppenud tootearenduse projekti käigus arendati u 20 uut toodet, millest osad on jõudnud ka Londoni peenematesse butiikidesse. Tehtud on ühispöördumisi ministritele ja ostetud koos elektrit. Külastatud on messe ja ettevõtteid Valgevenes, Leedus, Lätis, Venemaal, Soomes ja muidugi Eestis.  Klastri koosolekutel käivad oma tooteid, teenuseid ja toetusi tutvustamas erinevate organisatsioonide ja ettevõtete esindajad (n töötukassa, KIK, tootmisjuhtimise programmi ja elektroonilise dokumendihalduse tutvustajad jt).

2010. aastal loodud Kagu-Eesti Puiduklastrisse kuulub praegu 21 ettevõtet Võru-, Põlva-, Valga ja Tartumaalt, lisaks toetajaliikmed Pärnust ja Tartust. Oma soovist klastiga liituda on teatanud veel 2 ettevõtet. Klaster teeb tihedat koostööd kompetentsikeskusega TSENTER ja maakondlike arenduskeskustega. TSENTRIS toimub enamus klastri koosolekuid, mitmeid fotosessioone ja ühiseid ettevõttekülastusi. Klastri liikmed on agarad TSENTRI teenuste kasutajad ja koolitustel osalejad ning annavad ka omaltpoolt sisendit kompetentsikeskuse arenguks. Võrumaa Arenduskeskus koordineerib PATEE projekti ja toetab klastri tegevust nõu ja jõuga.

Klaster ootab uusi liikmeid – peamine on koostöötahe, soov jagada oma kogemusi ja olla osa vahvast toetavast seltskonnast.

 

 

 

 

Maakond Ettevõtted Kagu-Eesti Puiduklastris maakonniti Töötajate arv
Võrumaa 12 457
Põlvamaa 6 60
Valgamaa 2 107
Tartumaa 1 45

 

Foto: Grethe Rõõm

Foto on tehtud 2016. aasta kevadel toimunud klastri fotosessioonil ja valitud puiduklastri Facebooki jälgijate poolt fotosessiooni lemmikpildiks.