VELMA – mööbel sinu mõõdu järgi

3. detsember 2020

Velma köögimööbel

Mõte uue köögimööbli soetamisest oli õhus juba mitu aastat, kuni 2020. aasta sügise hakul abikaasa  otsustavalt ütles, et nendeks jõuludeks nüüd teeme ära. Aga kust tellida? Tuli meelde paar tuntumat tootjat, aga need asuvad pealinnas, meie jaoks Eestimaa teises otsas. Soov oli saada selline mööbel, mis sobituks meie köögiga –  uus tehnika (pliit, pesumasin ja külmkapp) oli juba olemas, lisaks aknad mõlemas seinas. Ehk siis – vaja oli mööblit vastavalt meie köögi ja olemasoleva tehnika mõõtudele.

VELMA Mööblist polnud me abikaasaga kumbki kuni augusti lõpuni mitte midagi kuulnud. Esimese info saime Kagu-Eesti puiduklastri kodulehelt, seoses augusti lõpus Maanteemuuseumis toimunud konverentsiga. VELMA kodulehele nende mööblit uurima minnes leidsime foto näidisköögist, mis meile väga meeldis ja millest mõte oma köögi suhtes edasi arenema hakkas – ülemised kapid puidukarva, alumised kapid hallid, mis sobiksid täpselt meie juba olemasoleva tehnikaga. Kuna ka teostus tundus korralik, leppis abikaasa kokku kohtumise projektijuhiga.

Soovid, vajadused ja võimalused selgeks räägitud ning läbi arutatud, saime mõne aja pärast meilile 3D joonise ja hinnapakkumise. Üks meie erisoove oli jätta ülemises kapireas koht väikesele telerile, mis asetseks natuke poolviltu. See soov sai kenasti lahendatud. Seinakellale ja kalendrile  soovisime samuti kindlat kohta, ka see leidis lahenduse. Sai tehtud üks muudatus, mis puudutas tagumise seina värvi – et väikeste vaheriiulite tagune oleks valge, mitte puidune. Kuna köögi seina ootas valgeks värvimine, siis tekkis mõte, et valge tagaseinaga mõjuksid riiulid õhulisemalt. Nii ka oli, kui köök lõpuks paika sai.

Projektijuht Airis Tenso kohta ütles abikaasa hiljem, et tegemist on väga pädeva ja oma tööd tundva inimesega. Oskas soovitada, mõtles kaasa, pakkus lahendusi, mille peale ise ei tulnud. Kõik lubadused täideti VELMA poolt tähtaegselt, üks väljavõte meilivahetusest Airis Tensoga: „Tehnika tootja andis märku, et pakkumises olev nõudepesumasin ei ole nende lattu veel jõudnud ja asendasime selle klass parema mudeliga. Hind jäi samaks.”

Täpselt kokku lepitud päeva hommikul oli mööbel koos kahe töömehega koduõuel, õhtuks oli köök paigas. Paar päeva hiljem koju tulnud tütar kommenteeris: „Kvaliteetsem kui minu mööbel.” Selgituseks – tütar tellis paar aastat varem uue köögimööbli teisest ettevõttest. Iga päev uues köögis olles veendume ikka ja jälle, et otsus mööbel VELMAST tellida oli õige.

 

Mööbli tellis, kirja pani ja fotod tegi Liana Allas