Mööbliriide jäägid hakkavad elama uut elu

5. märts 2021

Kui sa ostad diivani, siis ei mõtle tavaliselt sellele, kui palju selle tootmisega kangajääke tekib. Aga tekib palju. Võru Empaki juhi Remo Allika sõnul tekib neid kuni 50 kg päevas ja suuremates tööstustes kordades rohkem.

 

Võru Empak ja Kagu-Eesti Puiduklaster on probleemile otsinud erinevaid lahendusi alates massilisest poekottide õmblemise plaanist kuni kangajääkide jagamiseni kõigile soovijatele.

Augustikuidele üleskutsele Anna tootmisjääkidele uus elu! – Kagu-Eesti Puiduklaster on paljud huvilised reageerinud – tootmisjääke on kasutanud nobenäpud üle Eesti.

Kolm naist, kel kõigil Võrumaa juured, käivad ise Võru Empaki juures kangajäätmeid otsimas. Nad pole kitsid kiidusõnade osas – Remo Allikas leiab oma kiirest päevast alati hetke, et tootmisjääkidega kotid huvilistele üle anda.

Jääkidest valmivad originaalsed katted, padjad, tekid…

Vaata lisaks pilte, mida nobenäpud Kagu-Eesti Puiduklastri Facebooki lehele postitasid:

Posted by Kagu-Eesti Puiduklaster on Laupäev, 29. august 2020

 

Kangajääkide selline jagamine on vastutustundlik ja tore, aga probleemi laiemas mõttes ei lahenda. Kagu-Eesti puiduklaster kutsub üles – kel on soov kaas lüüa suuremas ringmajanduse programmis, andke endast teada info@puiduklaster.ee

või helistage 5302 5373 (Hille).