Lemmik voodis pole patt

26. november 2021

lemmikloomasõbralik kangas

Me ei luba koeri oma voodisse. Mitte kunagi. Peaaegu mitte kunagi. Mõnikord.

Need kavalpead varitsevad momenti ja kui pea ära keerad, on nad sekundiga voodis mõnusa poosi sisse võtnud. Altkulmu alandlik pilk ja sõbralik sabalehvitus sulatavad peremehe külma südame ja lemmikul lubatakse „korraks“ diivanile pikutama jääda.

Märksa toredam variant on see, kui lemmik võibki diivanil lesida. Pehmemööbli tootja Võru Empaki juhil Remo Allikal on kodus 9-kuune Ungari linnukoer (Vizla) NÁDOR.

NÁDOR võib vabalt koos perega pikutada, sest diivani valmistamisel on kasutatud vetthülgavat ja lemmikloomasõbralikku kattematerjali. „Mõne diivani sisse jäävad karvad justkui okkad püsti, aga meil sellega probleemi pole, kate on niiske lapiga puhastatav,“ selgitab Allikas. Lisaks on ta oma diivanile õmmelnud samast kangast katteriide, mida saab vajadusel pesumasinas pesta. „See on eriti praktiline poriste ilmade ja moosiste käte korral,“ muheleb Allikas.

Diivani valikul soovitab Allikas mõelda ka sellele, kas seda on soov kasutada varu-magamiskohana ning kas diivan peab kergelt lahti käima, olema tugeva konstruktsiooniga ja mahuka pesukastiga. Hea valik on ka ratastel süsteem, mis ei kriibi põrandat ja ei nõua jõumehe abi. Lemmiklooma-sõbraliku diivani puhul võiks arvestada veel jalgade kõrgusega – hea, kui robot-tolmuimeja alt läbi mahub ja karvad kokku korjab.

Oluline on veel see, et eestimaise mööbli transport ei tekita enne meie koju jõudmist hiigelsuurt ökoloogilist jalajälge, see on valmistatud oma inimeste poolt ja kodumaisest puidust.

Pühi lemmikul käpad puhtaks ja lase ta rahumeeli diivanile pikutama!

Lemmikloomasõbraliku kanga näidistega saab tutvuda SOTKA /ASKO kauplustes. Vaata diivanivalikut puiduklastri lehel!

Kirja pani Hille Lillemägi, info@puiduklaster.ee

 

Reklaam ajakirjas KOER 4/2021