Video sellest, kuidas Võru Empakis diivaneid tehakse

24. mai 2021

Nurgadiivan Linea

Oma kodusele diivanile istudes ei mõtle me tavaliselt sellele, kes, kuidas ja millest see on tehtud. Pehme mööbli valmistamine on just selline protsess, kus on vajalikud Meistri käed ja väga kvaliteetsed materjalid alates puiduosast kuni furnituuri ja kattematerjalini välja.

Võru Empaki juhi Remo Allika sõnul valmistatakse diivanite karkassid oksavabast kuivast kodumaisest okaspuidust, lisaks kasutatakse kasevineeri ja puitkiudplaati. Et diivani katteriie välja ei veniks ja oleks lemmikloomadele ning lastele sõbralik, selleks soovitab Allikas valida spetsiaalse kanga, mis on veidi kallim, kuid mis on ilus ka aastate pärast.

Võru Empaki tootevalikus on nii klassikalisi diivaneid kui ka uusi mudeleid, kus kõik istmed ja padjad on eemaldatavad ja katted pestavad. Samu mudeleid võib leida nii diivanite kui diivanvooditena, seega saab elutoa diivanist kerge liigutusega külalistele magamisaseme tekitada. Allikas soovitab igapäevaseks magamiseks siiski magamistoa laia ja mõnusat voodit kasutada. Sisustusmood soosib pehme otsaga voodeid ja Võru Empaki tootevalikus on selliseid kolme sorti.

Kui hakkame endale pehmet mööblit valima, siis pöörame tähelepanu sellele, kas voodi on ka tagant küljest nägus, kas vajame kõrgemaid jalgu, et robot-tolmuimeja saaks segamatult toimetada ja et plekk või lemmikloomakarvad diivanil ei kujuneks omaette väljakutseks.

Toetame kodumaist tootmist ja kohaliku puidu kasutamist. Mõtleme sellele, et mööbel ei peaks meie elutuppa jõudmiseks läbi Suessi kanali sõitma ja selle tegemiseks oleks oma panuse andnud kohalikud tootjad.

Vaatame allolevast videost, kuidas Võru Empakis kohalikud mehed ja naised teile diivaneid, nurgadiivaneid, tugitoole ja tumbasid valmistavad.