Ukraina – kvaliteetne mööbel ja tugev liit

11. märts 2020

3. märts 2020

Eesti mööblitootjad külastasid veebruari lõpus Kagu-Eesti puiduklastri eestvedamisel Kiievi innovatsiooni- ja mööblimessi, kohtusid Ukraina Mööblitootjate Liidu esindajate ja ettevõtjatega ning tegid külastuse kohalikku tehasesse Woodwerk.


Mööblitootmine Ukrainas

Ukrainas on üle 5000 mööblitootja ja valdkonnas saab tööd üle 100 000 inimese. Eksporditakse ligi 2 x rohkem kui imporditakse (629 milj $ vs 324 milj $ 2018.a). Peamised ekspordiriigid on Poola ja Saksamaa.

Ukraina Mööblitootjate Liit tegutseb väga aktiivselt – aastas korraldatakse 20 temaatilist messi/näitust, iga kuu toimub mitu koolitust erinevatele sihtgruppidele. Liidus on üle 200 liikme ja see arv kasvab pidevalt. Liitu kuuluvad tootjad, tarnijad, edasimüüjad ja disainerid. Liidu liikmete käive moodustab 60% kogu Ukraina mööblitootjate käibest (1,5 billion $ aastas).

Suuremateks väljakutseteks on liidu juhi Volodymyr Patise sõnul tööjõud – paljud head spetsialistid lahkuvad Poolasse ja mujale. Asemele tulevad töötajad Kesk-Aasiast jm, kus on teistsugune töökultuur. Ukraina tootjate sõnul eelistatakse kodumaist materjali ja furnituuri (näiteks Valgevene materjali või Türgi furnituuri kvaliteet pole alati sobiv). Eriti kallima mööbli puhul on see oluline, et toode oleks kvaliteetne ka 10 aasta pärast.

Info ja pildid: Hille Lillemägi, Kagu-Eesti puiduklastri juht, info@puiduklaster.ee

Vaata pilte