Puiduklastri väljapanek Riia mööblimessil – retrost tehisintellektini

10. oktoober 2023

Kagu-Eesti Puiduklastri ettevõtjad osalevad ühisstendiga 13.- 15. oktoobril toimuval Baltikumi suurimal mööbli- ja disainimessil Riias. Nelja ettevõtte ja kompetentsikeskuse TSENTER ühine väljapanek teemal “Retrost tehisintellektini” pakub lõunanaabritele Eesti mööbli- ja disainimaailma kogemust.

Siin on mõned põnevad detailid, mida külastajad messilt näha saavad:

1. Lasva Liimpuidu: Retrohõngulised Monaco vitriinkapid ja lauad

Lasva Liimpuidu viib lõunanaabrite juurde klassikalise männipuidust mööbliseeria Monaco vitriinkapid ja lauad. Need ajatud ja stiilsed mööbliesemed on suurepärane näide vastandumisest mööblimoe kiirtrendidele.

2. Võru Empak: Klassikalised nahkdiivanid ja tugitool

Võru Empak esitleb juba sajandi alguses ilmavalgust näinud nahkdiivaneid Alexandra ja lambanahast mugavaid Wiivi tugitooli ja tumbat. Võru Empaki juhi Remo Allika sõnul on need tooted valitud messile, kuna nad on taas väga populaarseks muutunud.

3. Sime Beds: Sametised voodid ja tehisintellekti disainitud öökapp

Sime Beds toob messile kuldsetes toonides sametised ja pehme otsaga voodid Comfort ja Helena. Lisaks on nende boksi täiendatud AI poolt disainitud öökapiga, mille tootearenduse tegi ja prototüübi valmistas kompetentsikeskus TSENTER.

4. Primewood: Saunamaterjalid ja laineline laud

Messil on eksponeeritud Primewoodi saunamaterjal, millest põhiosa moodustavad haavast ja lepast voodri- ja lavalauad. Lisaks saab näha eksklusiivset lainelist lauda.

Messiboksi kujunduse pani kokku TSENTRI juht Riho Tiivel, vaheseinad ehitas Kase Factory.

 

Kagu-Eesti Puiduklaster koondab 31 puidu- ja mööblitootjat Lõuna-Eestist ning 9 valdkonnaga seotud ettevõtet, lisaks tehakse tihedat koostööd arendus- ja haridusasutusega. Igapäevane koostöö toimub Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuse kompetentsikeskusega TSENTER ja Võrumaa Arenduskeskusega.

Enamus puiduklastri ettevõtete toodangust läheb ekspordiks, kuid ka Eesti tarbija saab aidata kaasa kodumaise ettevõtluse arengule tellides mööbli Eesti ettevõtjatelt.

Vaata klastri ettevõtete ja toodete infot kodulehelt https://puiduklaster.ee/