Mu laud, mu diivan, mu riiul – mu kodu ootab mind!

20. november 2020

Võru Empak

20. nov 2020

Tulen tuppa. Välja jäävad tuul, märg, kole ja koroona. Panen kaminasse tule ja tõmban ennast diivanile kägarasse. Padjad külje alla, pleed peale ja aurav teetass käeulatusse.

Minu toa südameks on suur mugav nurgadiivan. Olen temaga väga rahul. Materjal on selline sametine (tegelikult mingi naha ja riide vahepealne). Isegi mu kass võib seal vabalt pikutada, karvad ei jää riide sisse nagu nõelad – see häda oli mu eelmisel diivanil. Ma olen suht mugav inimene ja koristamisele ei taha väga palju aega kulutada, seepärast olen rõõmus, et diivani jalad on piisavalt kõrged ja robot-tolmuimeja ei jää kuhugi ääre alla kinni urisema.

 

Võtan laualt aurava teetassi. Jah, lauast tahan pikemalt rääkida. Otsisin juba ammu midagi erilist ja ägedat, aga samas praktilist. Kuulsin, et epoksiidvaiguga tehakse tõelisi kunstiteoseid. See pole odav lõbu, aga otsustasin, et jätan mingi kräpi ostmata ja investeerin asja, mida iga päev kasutan. Ja muidugi olen ma kõrvust tõstetud, kui iga sõber, kes mu uksest sisse astub, ütleb lauda nähes ”vau!”.

Aga riiul – see on mul täiesti tavaline. Mida muud kapist või riiulist oodatagi. Ma lihtsalt valisin endale sobiva tooni ja riiulite  paigutuse ja mõned uksed ka ette – kõik ei pea ju kogu aeg kõigile näha olema.

Ühte asja pean ma veel väga oluliseks öelda. Kõik, mida kirjeldasin, on tehtud Võrumaal. Meie omad mehed on selle teinud. Minupärast jäägu kõik maailma odavamad või popimad saepurupressist mööblitükid sinna poodi.  Oluline on oluline – mööbel (nagu toitki) on kasulik osta kodule lähemalt. On tervislik ja saastab vähem maad, kus ma elan.

 

Kirja pani Hille Lillemägi

 

Renderdus ja 3D mudelid: Kilo Marketing