Võrumaal tehtud mööblit saab osta otse tootja e-poest

11. juuni 2018

toolid

11. juuni 2018

Lasva küla serval asub kohalik suurim tööandja – Lasva Liimpuidu AS. 1994. aastal liimpuitplaadi ja hiljem mööblidetailide tootmisega alustanud ettevõtte tootevalikusse lisandus 2012. aastal täispuidust mööbel.

Lasva Liimpuidu poolt toodetud mööblit pakub Lasse mööblipood (www.lasse.ee), kust leiab laias valikus, põhiliselt männist valmistatud kvaliteetset mööblit elu- ja magamistuppa. Poest leiab näiteks esikusse sobivaid mahukaid kummuteid ning nendega kokkusobivaid peegleid, töötubadesse pakutakse kirjutuslaudu ja raamaturiiuleid. Poest leiab soodushinnaga tooteid, mis on kohe laos olemas ja mööblivalik täieneb pidevalt.

Teiste mööblipoodidega võrreldes soovib Lasse mööblipoodi eristuda info kiire kättesaadavusega ja võimaluse korral saab klient ka erilahenduse pakkumise (näiteks teise viimistlusmaterjali või tooni kasutamine).

Lasse mööblipoe tootevalikust leiab ka UV-lakiga viimistletud tootesarjad. Lasva Liimpuidu AS juhataja Juho Toomiku sõnul on järjest rohkem tarbija valikuid hakanud määrama mööblieseme viimistlus: „Mäletatakse hästi koledaks muutunud mööblit ja teadlikult küsitakse esimese asjana viimistluse kohta.“

UV-lakiga viimistlemine toimub spetsiaalsel valtsiliinil. Lakk või toonlakk kantakse peale valtsiga ja see kõvendatakse UV-lampidega. „On oluline, et nii viimistletud männitoodetel ei lähe näiteks oksakohad kollaseks. Ka ei ole pinnad termoplastilised, st taluvad kõrgemaid temperatuure ja on kergesti puhastatavad,“ iseloomustab Toomik UV-lakiga viimistlemise eeliseid.

Ühe uuendusena on plaanis klientidele hakata pakkuma puuvalmis tooteid, et anda võimalus igalühel ise toode viimistleda endale sobiva viimistlusvahendiga ja soovitud värvitoonis. „Näiteks Prantsusmaa turul on viimistlemata toodetel oluline turuosa. prantslased soovivad anda mööblile omapära,“ toob juhataja näite Lääne-Euroopast.

Varsti võib Lasse.ee valikust leida ka keskkonnasõbralike õlivahadega viimistletud tooted. Viimistlusvahend ise on valmistatud taimsel baasil ja on ohutu juba tootmisprotsessi ajal ning viimistletud pinnad on naturaalsed ja keskkonnasõbralikud. Ka utiliseerimisprotsess on õlitatud mööblil ja akendel kergem, neid võib näiteks põletada. Lakitud või värvitud puidu käitlemiseks peab selle viima jäätmejaama.

Ideede puuduse üle Lasva mööblitootjad kurtma ei pea. Et kohalik klient saaks enne ostu toodetege tutvuda, püsib unistus näidistesaali loomisest. Samuti on soov ise teha konkurentsivõimelisi tootefotosid ning selleks on vajalik fotonurga sisseseadmine.

Vaata artiklit ja pilte portaalist Lõunaeestlane.ee

Fotod: Andres Jalak, Grethe Rõõm