Aiamööblist luksusliku vannini: Kagu-Eesti mööblitootjad löövad oma valikuga pahviks!

9. märts 2022

Kui otsid koju isikupära, sest oled tüdinenud massidele toodetud saepurumööblist, siis pole vaja seitsme maa ja mere tagant otsida. Kagu-Eesti Puiduklastri nime alla koondunud 28 eriilmelist kohalikku mööblitootjat pakuvad väga eriilmelist mööblit ja kui vaja, saad samast ka saunamaja.

Toetagem kohalikke väiketootjaid

Räägime pidevalt, et toitu tasub osta kodu lähedalt, sest nii toetame kohalikke väiketootjaid. Sama kehtib ju tegelikult ka muudes valdkondades, millel on mängida oluline roll kohaliku elu edendamisel. “Tihti on sellised väikesed ettevõtted pikaajalised ja stabiilsed tööandjad ja aitavad kaasa sellele, et inimesed väiksematest kohtadest tööpuuduse tõttu lahkuma ei peaks,” avaldab Kagu-Eesti Puiduklastri tegevjuht Hille Lillemägi tunnustust Kagu-Eesti tootjatele.

Tootmise hoidmine kodukandis võib küll veidi tõsta toote hinda, kuid see-eest sunnib pingutama kvaliteedi osas. Samas märgib Lillemägi positiivse asjana, et kodu lähedalt ostetud toodete puhul on ka meist maha jääv süsiniku jalajälg palju väiksem.

Leidub ka kvaliteetset pehmet mööblit

Võru Empaki pehme mööbel ja JaJa Furniture’i diivanilaud.

Puiduklaster ei tähenda, et räägime ainult massiivsetest täispuidust laudadest ja toolidest. Võrus tegutseb pehme mööbli tootja Võru Empak, kes on spetsialiseerunud just kvaliteetsele pehmele mööblile. Näiteks rõhub ettevõte oma diivanite valikus kangale. Sortimendis on muuhulgas ka vetthülgava ja vastupidava kangaga kaetud diivaneid, millele võib süümepiinadeta oma karvase lemmiklooma puhkama lubada.

Diivanikate on hõlpsasti lapiga pestav ning ei pea kartma, et lemmiku karvad nagu okkad kangakiudude vahele turritama jääks. Lisaks on võimalik lasta diivanile õmmelda samast kangast eemaldatav kate, mida saab pesumasinas pesta, mis on eriti praktiline poriste ilmade korral ning muudab lemmiklooma omaniku elu tunduvalt kergemaks.

Pehme mööbli tootmisel tekib tahes-tahtmata ka palju kangajääke. Ainuüksi Võru Empakis tekib mööbli tootmisel iga päev kangajääke 50 kg ringis. Seepärast ongi Kagu-Eesti Puiduklaster koostöös Võru Empakiga kutsunud kuldsete kätega inimesi üles laskma oma pegasused lendu ning valmistama neist jääkidest midagi uut, olgu selleks siis poekott või mõni sisustusese oma koju. Nii on võimalik muidu kasutuna seisvatele jääkidele anda uus elu ning vähendada asjatut äraviskamist.

Sõpruskonna grillmeister ei pea üksi lihaga tõtt vaatama

Eestlane armastab grillida. Nii kui päike kõrgemalt käima hakkab ning õues istuda kannatab, lähevad inimesed õue süüa tegema. Eriti mõnus oleks Eestimaa suveilma nautida spetsiaalses Sternobergi grillkiiges, mis on ainulaadne grillimaja ja kiik üheskoos.

Sternobergi Grillkiik, mis pakub varju lõõskava päikese ja kaitset kallava vihma eest.oto: 

Grillkiige ühe osa moodustab mõnus istumiskoht, mis pakub varju lõõskava päikese ja kaitset paduvihma eest. Istumisalale on loodud mõnusad hoidikud, kus hoida oma jooke, et need nii lihtsasti ümber ei läheks. Kui tekib soov tunda end kui rahulikel lainetel, siis saab end mõnusalt kiigutada jalgadega hoogu andes. Kui aga merelained liiga kõrgeks kipuvad minema, siis võib kiige kinnitada haakidega tugiposti külge.

Tõelise iseloomu grillkiigele annavad kaunid sepistused, millest on tehtud ka spetsiaalne grillihoidja – koht, kuhu saad mugavalt kinnitada kuppelgrilli. Nii ei pea grillmeister seltskonnast eemalduma ja üksi küpseva lihaga tõtt vaatama, vaid saab seda mõnusalt sõprade seltskonnas teha. Lisaks on võimalus lakke kinnitada samas stiilis sepistatud kaunis lühter ning lilleamplid, mis loovad grillkiige ühtseks tervikuks.

Iseloomuga epoksiidlauad koju või kontorisse

Loov Interjöör toodab epoksiidlaudu, mis loovad oma kordumatusega särtsu nii koju kui kontorisse.

Kui aga hindad isikupära, siis tasub pöörata pilgud Loov Interjööri epoksiidlaudade poole, mis oma kordumatusega toovad särtsu nii koju kui kontorisse, kõikjale, kus aga hing seda ihkab. Epoksiidlaudadele annavad iseloomu kasutatud puit ning epovaik, millele on antud sobiv toon ning muster. Lauad on vastupidavad, kuna on viimistletud õlivahadega või kaetud epovaiguga. Need on lauad, mis muudavad omanäoliseks iga ruumi.

Puidust vann luksuslikku vannituppa või õue

Khis OÜ toodab vanne, mis sobivad üheaegselt nii õue kui vannituppa.

Kui mõtlete, millist puitmööblit võiks üldse oma koju tellida, siis selge on see, et valik on lõputu. Olgu siin näiteks toodud eksklusiivsed puidust vannid, mis on soojad, omapärased ja aitavad võidelda plastireostuse vastu. Sellised eksklusiivsed vannid sobivad nii luksuslikesse vannitubadesse kui looduslähedasele koduõuele.

Ebakvaliteetse mööbli tootja turul vastu ei peaks

“Puiduklastrisse kuuluvad ettevõtted on väga erineva suuruse ja suunitlusega, alates “mees ja koer” tüüpi ettevõttest, lõpetades tehasemööbli tootjatega,” räägib Lillemägi. Koostöös klientidega pakuvad paljud tootjad ka võimalust rätsepalahendusteks ehk leida just kliendi soovile vastav erilahendus. Kodumaised tootjad tagavad üldjuhul ka kvaliteedi, kuna väikeses riigis ebakvaliteetse toodanguga pikka pidu ei ole.

VIP-mööbli maitsekas söögitoakomplekt.Foto: Kagu-Eesti puiduklaster

“Siin aitavad paljuski kaasa meie ostuharjumused – näiteks kvaliteetse kangaga diivanid peavad kauem vastu ja on kergemini hooldatavad,” selgitab Lillemägi, miks võiks eelistada kodumaist toodangut, vaatamata sellele, et see on võrreldes mõne suure keti mööbliga kallimas hinnaklassis. Ja kuigi kvaliteetsest materjalist mööbel ei pruugi olla kõige odavam, on kodumaise mööbli transpordikulud kindlasti madalamad.

Puiduklastrist saab tellida ka oma maitse järgi köögi, vannitoa- või esikumööblit, samuti väga vastupidava mööbli lasteaedadesse.

Kui soovid tuua koju isikupära ja soojust puidust materjalide näol, siis tasub kindlasti puiduklastri kodulehele minna, kus saab tutvuda kõikide toodetega, mida meie oma Kagu-Eesti tootjad pakuvad.

Kagu-Eesti Puiduklastri tegevust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Loe originaalartiklit siit: Aiamööblist luksusliku vannini: Kagu-Eesti mööblitootjad löövad oma valikuga pahviks! – Kodugeenius