Mööblitootmise väljakutsed 2024

23. aprill 2024

Konverents ja expo “Mööblitootmise väljakutsed 2024”

Kagu-Eesti Puiduklaster, Eesti Mööblitootjate Liit ja kompetentsikeskus TSENTER kutsuvad 16. augustil sektori ettevõtjaid ja koostööpartnereid konverentsile „Mööblitootmise väljakutsed 2024“.

Tartumaal Luke Majas toimuva konverentsi päevakavas on hetkel mööblitootjaid kõnetavad teemad. Saame ülevaate puidu- ja mööblitööstuse hetkeseisust ja trendidest, räägime rohemajanduse teemadel ja muutustest kutsehariduses ning kuulame ettevõtjate kogemuslugusid muutuvas majanduskeskkonnas toimetulekust ja  väljakutsetest.

Kolm ettevõtet tutvustavad oma tootmist ja tegemisi. Konverentsile lisandub ka expo: oma tooteid ja teenuseid esitlevad mööblitootmist toetavad ettevõtted ja organisatsioonid.

Keda ootame osalema

Puidu- ja mööblivaldkonna ettevõtjad üle Eesti, maakondlike arenduskeskuste, kohalike omavalitsuste ja ministeeriumite esindajad, ajakirjanikud, mööblivaldkonnaga seotud toodete/teenuste pakkujad.

Konverents ja expol osalemine on tasuta, aga eelregistreerimine on vajalik Registreerimine on avatud 11. augustini või 100 inimese täitumiseni. Konverentsile registreerumine algab mai lõpus.

 

Päevakava

Aeg: 16. august 2024
– kl 10 Ettevõtete külastus (kinnitamisel)
– kl 11 – 18 Konverents Luke Majas
Kl 10 Ettevõtete külastus (valikuline, eelregistreerimisega, igasse ettevõttesse max 15 inimest).

Konverents

Esialgne päevakava (muutub ja täieneb)

11.00 – 12.00 Registreerimine, expo, lõunasöök kl 11.30. Avatud ettevõtete toodete ja teenuste tutvustused
12.00 – 12.15 Avasõnad. Remo Allikas, Kagu-Eesti Puiduklaster, Võru Empak
12.15 – 13.20 Kuhu lähed, Eesti mööblitööstus? Raul Kirsimäe, Swedbank
13.20 – 13.40 Tootearenduse praktilised näited, TSENTER
13.40 – 14.10 Kuhu lähed, kutseharidus? Aulika Riisenberg, Haridus- ja Teadusministeerium

14.10 – 14.40 Kohvipaus. Expo

14.40 – 15.40 ESG praktikas: kuidas toimida, kui rohenõuded on kliendi soov või hanke tingimuseks. Anu Ruul, innovatsiooniprotsessi koolitaja

15.40 – 16.10 Paneeldiskussioon: ESG kogemuslood. Karmo Lomp (Plaat Detail), Andres Hoop (Genetrade Wood Baltic) ja Anu Ruul. Paneeli juhib Indrek Talpsep.

16.10- 16.40 Lähiriikide statistika ülevaade (täpsustub)

16.40 – 17.10 Kas tunneli lõpus on valgus või hoopis rong? Mööblitootjate kogemuslood: Indrek Aasna (kogemus suures korporatsioonis Bed Factory Sweden), Jonatan Karjus (vana tehase uus tulek, Standard), Peeter Kuum (läbimurre tänu veebimüügile Amazonis, Wermo),
17.10 – 18.00 Eesti mööblitööstuse ühised ekspordivõimalused. Vaba mikrofon, arutelu.

Konverentsi modereerib: Hille Lillemägi, Kagu-Eesti Puiduklaster

Ootame konverentsile mööblitööstusega seotud toodete/teenuste tutvustajaid, eelregistreerimine on vajalik. Lisainfo: tel 5302 5373 (Hille), info@puiduklaster.ee

 

Korraldajad

Kagu-Eesti Puiduklaster – avatud organisatsioon, mis tegutseb Lõuna-Eesti puidu- ja mööbliettevõtjaid koondava ühendusena. Klastrisse kuulub hetkel 34 mööbli- ja puiduvaldkonna ettevõtet ning 9 toetajaliiget.

Eesti Mööblitootjate Liit – EMTL on erialaorganisatsioone koondav mittetulundusühing, mis arendab tööstusharu ettevõtluskeskkonda ning esindab liikmete ühiseid huve. Hetkel on liidus 51 liiget, kelle seas on mööblitootjad, puidutöötlejad, mööbli paigaldajad, mööbli restauraatorid, mööblisektoriga seotud toetaja liikmesfirmad, müügifirmad, sertifitseerijad ja koolitajad.

Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuse kompetentsikeskuse TSENTER – peamised tegevussuunad on tootearendus, tootmise efektiivistamine, puidu väärindamine ning valdkonna populariseerimine.

 

Lisainfo registreerunutele

  • Kõik osalejad saavad kohapeal nimesildid, et hõlbustada omavahelist suhtlemist.
  • Selle aasta konverentsi ettekandeid ei salvestata.
  • Konverentsi toimumist on kaasrahastanud Euroopa Liit, vt projekti infot
  • Konverents on tasuta, kuid osalevatele ettevõtetele arvestatakse VTA-d (100 € inimese kohta).

Konverentsile registreerumine algab mai lõpus.